"Ptasie historie" czyli zajęcia edukacyjne z udziałem żywych papug

Kim jesteśmy i dlaczego właśnie my

Papugarnia AMAZONIA to niezwykłe miejsce, w którym każdy zainteresowany, bez względu na wiek, ma możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi zwierzętami, tak niezwykłymi jak nasze papugi.Będąc gośćmi w domu papug można podglądać jak mieszkają różne gatunki papug, a ci którzy zostaną kolegami i koleżankami papug będą mogli je pogłaskać i nakarmić smacznymi ziarenkami. Towarzyskie ptaszki będą jadły wprost z waszych rąk. Zachęcamy również do skorzystania ze starannie przygotowanej oferty edukacyjnej, realizowanej w pomieszczeniach naszej Papugarni. W tak niecodziennych okolicznościach wykwalifikowana kadra specjalistów i pasjonatów przybliży świat papug, ucząc, przekazując wiedzę w interesujący sposób i jednocześnie bawiąc. Edukatorzy odpowiednio dostosowują wiedzę merytoryczną do potrzeb określonych grup wiekowych uczestników. To co wyróżnia nasze zajęcia to fakt, że w spotkaniach zawsze uczestniczy żywa, niezwykle przyjazna papuga, którą pod czujnym okiem opiekuna dzieci mogą wziąć na rękę czy pogłaskać. Spotkania i zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu „na zielonej trawie” w otoczeniu dzikich zwierząt, spoglądających ze ścian sali. Uczestnicy będą mieli niecodzienną możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości o dzikich zwierzętach a niezapomniane przeżycia w kontaktach z żywymi papugami pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę i rozwinąć zainteresowania dzieci przyrodą, biologią i po prostu otaczającą człowieka naturą. W trakcie żywej lekcji wśród ptasich przyjaciół uczestnicy dowiedzą się wielu fascynujących faktów z życia różnych gatunków zwierząt, a w szczególności naszych blisko 50 papug.

Na zawsze zapamiętasz:

– gdzie mieszkają papugi ? – dlaczego ptaki biorą kąpiel ? – czemu papugi mają tak barwne upierzenie ? – jak to się dzieje, że ptaki mogą mówić ?

Co oferujemy?

– niezapomniane, profesjonalne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku – tematyka programowa odpowiednio dostosowana do grup wiekowych uczestników – certyfikat uczestnictwa dla szkół, klas oraz dyplomy dla dzieci

Program zajęć:

-Anatomia ptaków: cechy charakterystyczne budowy Cechy charakterystyczne papug, przystosowania ptaków do lotu, dlaczego ptak nie spada z gałęzi podczas snu, przystosowania do pobierania różnych pokarmów (dziób, język)

-Papugi na tle innych ptaków Różnice i podobieństwa pomiędzy papugami i innymi ptakami

-Ubarwienie papug oraz innych ptaków Co sprawia, że ptaki, a szczególnie papugi są tak pięknie wybarwione?

-Ptasie zmysły Wzrok, słuch, węch, dotyk a nawet smak u ptaków

-Ptasia mowa Jakim sposobem niektóre ptaki są w stanie naśladować dźwięki a nawet ludzką mowę

-Ciekawostki i ptasie rekordy

Więcej szczegółów TUTAJ