O PAPUGACH

OTO NASI PUPILE

Dowiedz się więcej na temat niektórych naszych pupili oraz gatunków papug, do których należą.


KAKADU

KAKADU

Istnieje ponad 20 różnych gatunków znanych jako Kakadu, niektóre z nich zagrożone są wyginięciem. Występują na wybrzeżach i wyspach Pacyfiku oraz Australii. Żyją w dużych koloniach, gdzie dobierają się w pary na całe życie. Kakadu są rozpoznawalne dzięki swojemu charakterystycznemu czubowi z piór. Kakadu nie cechują się zbyt dużą zdolnością i wytrwałością w lataniu. W zależności od gatunku żyją 30 – 50 lat. Papugi te są dobrymi mówcami i naśladowcami dźwięków.


 


RUDOSTERKI

RUDOSTERKI

Rudosterki żyją w lasach deszczowych Ameryki Południowej. Są papugami o niewielkich rozmiarach– dorastają do 20-30cm. Przebywają w hałaśliwych grupach latających w wysokich partiach drzew. W przypadku zagrożenia umieją zachować ciszę, są wtedy trudne do zauważenia. Jak na stosunkowo niewielkie ptaki są dość długowieczne, dożywają nawet 20 lat. Rudosterki są bardzo inteligentne, szybko oswajają się, a także posiadają wyjątkowe umiejętności uczenia się nowych trików i sztuczek.


 


ARA

ARA

Ara zamieszkuje lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Żyje w gąszczach dżungli, a gniazda zakłada w dziuplach drzew. Ara ta oprócz swej pięknej urody oraz nieprzeciętnej inteligencji charakteryzuje się spośród innych ar mniejszą krzykliwością. Bardzo łatwo się oswaja, szybko uczy się naśladować ludzką mowę. Szybko przyzwyczaja się do swojego opiekuna odwdzięczając mu się miłością i przywiązaniem. Ara jest ptakiem długowiecznym, dożywa nawet 70 lat.


 


ŻAKO

ŻAKO

Występuje w środkowej i zachodniej części Afryki, gdzie żyje w dużych koloniach liczących nawet 5000 osobników. Można je spotkać w lasach, gdzie żerują w koronach wysokich drzew. Żako w niewoli są łagodne i bardzo łatwo się oswajają. Są bardzo towarzyskimi papugami, inteligentnymi, a także potrafią naśladować ludzką mowę. Żako jest bardzo wrażliwym ptakiem. Pozbawiony towarzystwa może popaść w stres, a nawet wyskubywać pióra.


 


AMAZONKA PĄSOWA

AMAZONKA PĄSOWA

Amazonki występują na całym obszarze Ameryki Południowej, można je odnaleźć nawet na Karaibach i w Meksyku. Są to w większości zielone papugi z niewielką częścią piór innej barwy. Amazonka pąsowa jest jedną z najpiękniej ubarwionych amazonek, której urody dodaje stawiany kołnierz z piór. Jej charakterystyczną cechą jest pierś barwy czerwonego wina i wiśni. Zamieszkują lasy araukariowe, bambusowe oraz sosnowe na terenie Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Gatunek ten jest zagrożony wyginięciem w warunkach naturalnych. Utrzymywanie osobników w niewoli pozwala zachować pulę genetyczną gatunku.


 


ZAREZERWUJ TERMIN LUB ZAMÓW BILET

Jeśli chcesz odwiedzić nas w wybranym przez siebie terminie, lub zarezerwować termin urodzin dla swoich milusińskich zapraszamy do rejestracji online!

ZAREZERWUJ TERAZ