You are currently viewing Co Jedzą Papugi?
Co Jedzą Papugi?

Co Jedzą Papugi?

Parroty jedzą wiele różnych pokarmów, w tym nasiona, owoce i warzywa. Ich pióra zachowują kolor i pigment, co jest jednym z powodów, dla których zawsze wyglądają tak młodo. Owady i grzyby są również wspólne źródła żywności dla papug. Jednak najczęstszym pożywieniem dla papug są owoce, warzywa i nasiona.

Owoce

Owoce są jednym z najlepszych pokarmów dla papug. Codzienna porcja owoców jest dobra dla ich zdrowia. Większość rodzajów owoców jest odpowiednia dla ptaków. Jednak niektóre rodzaje owoców są lepsze od innych. Kokos jest doskonałym wyborem, podobnie jak obrane jabłka, nektarynki, śliwki i mango. Możesz również karmić swoją papugę jagodami i pomarańczami. Są to pakowane z przeciwutleniaczy i są dobre dla ich systemów odpornościowych.

Parroty również cieszyć kantalupa. Podczas gdy skóra nie jest dla nich jadalna, sam owoc jest całkowicie bezpieczny. Podczas gdy może zawierać niewielką ilość sodu i tłuszczu, jest niższy w cholesterolu niż inne owoce. Banany są również świetne dla papug. Nie należy jednak karmić papugi skórką, ponieważ jest ona porowata i może zawierać pestycydy.

Warzywa

Parafie jedzą różne warzywa. Z przyjemnością rozdrobnią roślinność. W naturze jedzą nasiona, owoce i owady. W przeciwieństwie do większości innych ptaków, nie dbają o wartość odżywczą typowych warzyw. Wolą rozdrabniać liście, łodygi i nasiona.

Warzywa, które lubią papugi to groszek w strąkach, zielona fasola, okra, buraki i ziemniak. Warzywa te zawierają niezbędne witaminy i minerały. Zawierają również właściwości lecznicze.

Nasiona

Nasiona są ważnym elementem diety papugi. W zależności od wielkości ptaka, nasiona stanowią od 15 do 50 procent jego diety. Ważne jest, aby karmić tylko organiczne nasiona, które kiełkują. Nasiona, które nie wykiełkowały są zbyt stare i straciły większość swoich wartości odżywczych.

Nasiona są bogate w witaminy i minerały. Zawierają ważne minerały i składniki odżywcze, których papugi potrzebują dla optymalnego zdrowia. Dodatkowo zawierają antyoksydanty, które chronią komórki papug przed uszkodzeniem.

Insekty

Parwice jedzą owady z różnych powodów. W naturze papugi szukają żywych owadów do jedzenia. Jednak ich rodzice zabijają je przed podaniem ich swoim młodym, aby zminimalizować ryzyko zranienia młodych. Te owady są bogate w białko i tłuszcze, dlatego są uważane za zdrowe przez papugi.

Niektóre papugi są wszystkożerne, ale większość jest roślinożerna. Mogą jeść różne owoce, warzywa i granulat. Jedzą również kwiaty, nasiona i orzechy. Jednak niektóre papugi są owadożerne, co oznacza, że wolą jeść owady i inne małe zwierzęta.

Rośliny

Parwice są wszystkożerne, co oznacza, że ich dieta składa się z roślin. Papugi jedzą również kwiaty i kwiatostany. Mogą również jeść łodygi, które mają chrupiącą teksturę, która spełnia ich naturalną potrzebę żucia. Dostają również mnóstwo witaminy C i żelaza z łodygi.

Rośliny są naturalnymi filtrami powietrza, które usuwają zanieczyszczenia i dwutlenek węgla, utrzymują poziom wilgotności w domu i krajobrazie oraz pochłaniają dźwięk. Musisz jednak upewnić się, że rośliny, które planujesz dać swojej papudze, są bezpieczne i odpowiednie dla ich diety.

Przekąski

Jeśli chodzi o przekąski, papugi uwielbiają jabłka. Oprócz jabłek, ptaki te uwielbiają również orzechy, nasiona i owoce. Na przykład afrykańskie szaraki uwielbiają nasiona lnu. Inną zdrową przekąską dla papug są nasiona konopi, które zawierają fitochemikalia i kwasy tłuszczowe omega-3. Nasiona te są niezwykle pożywne i dostarczają 30 procent białka. Zawierają również aminokwasy, które są ważne dla rozwoju piór i prawidłowego funkcjonowania mózgu. Inne zdrowe opcje obejmują czerwone i białe proso, które zawierają mało tłuszczu i dużo węglowodanów, a także wszystkie niezbędne witaminy.

Przekąski dla ptaków powinny być pożywne i zabawne, i nie powinny stanowić więcej niż 10% ich diety w ciągu tygodnia. Niektóre zdrowe i pyszne opcje obejmują ciastka ryżowe, pełnoziarniste krakersy i pełnoziarnisty chleb.