You are currently viewing Jak Oswoić Dwie Papugi Faliste?
Jak Oswoić Dwie Papugi Faliste?

Jak Oswoić Dwie Papugi Faliste?

Jeśli zastanawiasz się, jak oswoić dwie papugi faliste, nie jesteś sam. Jest to jak najbardziej możliwe. Kluczem jest poznanie najlepszych sposobów na oswojenie swoich nowych pupili. Oto kilka wskazówek. Przede wszystkim upewnij się, że Twoje nowe papugi są trzymane w klatce razem.

Wybór hodowcy

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hodowcy do oswojenia Twoich nowych pupili. Przede wszystkim renomowany hodowca będzie posiadał pisemną umowę sprzedaży oraz gwarancję zdrowia. Ponadto hodowca powinien być dostępny, aby pomóc ci po sprzedaży. W końcu są oni zainteresowani domowym środowiskiem dla Twojego ptaka.

Wybór klatki

Wybór klatki jest ważnym krokiem, gdy zakładasz nowe zwierzę domowe. Rodzaj obudowy, którą wybierzesz, będzie odgrywał dużą rolę w ogólnym zdrowiu i szczęściu Twojego zwierzaka. Upewnij się, że jest wystarczająco duży dla obu ptaków, i że ma wszystkie rzeczy, których twoje papugi potrzebują, aby się rozwijać. Papugi nie mogą przetrwać zbyt długo bez jedzenia, więc będziesz chciał się upewnić, że ma różne miski na jedzenie i wodę.

Jest również ważne, aby wybrać rozstaw prętów prawidłowo. Nie chcesz, aby pręty były zbyt szerokie; spowoduje to, że ptaki utkną, jeśli będą się poruszać. Podobnie nie chcesz, aby pręty były tak szerokie, że nie mogą uciec.

Wybór smakołyków

Jeśli chodzi o wybór smakołyków dla Twojego nowego zwierzaka, musisz być ostrożny. Nie chcesz dać ptakowi żadnego smakołyku, który mógłby go zranić lub zdenerwować. Chcesz również uniknąć błędów, które mogą sprawić, że Twój ptak uzna Cię za wroga.

Główna część diety Twojej papugi składa się z ziarna. Możesz kupić gotowe racje lub zrobić własne, ale powinieneś upewnić się, że mieszanka, której używasz, jest świeża, wolna od uszkodzeń i zawiera wysokie stężenie składników odżywczych. Upewnij się, że zakupiony pokarm jest przechowywany w szczelnie zamkniętej torbie polietylenowej, ponieważ dzięki temu dłużej zachowa świeżość. Należy również pamiętać, że metabolizm papug jest szybki i nawet krótki okres głodu może spowodować tragiczne konsekwencje.

Utrzymanie papugi w klatce

Jeśli masz problem z tym, aby Twoja papuga falista pozostała w klatce, powinieneś spróbować prostej sztuczki. Umieść jej ulubione jedzenie wewnątrz klatki, a następnie zachowuj się pracowicie podczas podchodzenia do niego. Gdy jest już zajęta jedzeniem, zamknij drzwi klatki.

Po dłuższym czasie zaproponuj swojej papudze mały smakołyk. Zauważy ona smakołyk i zacznie wchodzić do klatki, aby go zjeść.

Kąpanie papugi falistej

Kąpanie papugi falistej jest ważnym elementem pielęgnacji papugi falistej. Lubią one zabiegi wodne, a kąpiel dostarczy im niezrównanej przyjemności. Podczas gdy większość papużek falistych uwielbia doświadczenie kąpieli, należy przestrzegać kilku środków ostrożności. Obejmują one odpowiedni sprzęt, harmonogram i procedury bezpieczeństwa.

Pierwszym krokiem jest zapewnienie odpowiedniej temperatury wody. Woda powinna być ciepła. Idealnie, powinieneś użyć temperatury około 40°F. Ewentualnie użyj wody, która ma odpowiednią temperaturę dla ciała papugi. Podczas kąpieli papugi falistej, używaj cienkiego strumienia wody. Upewnij się, że strumień wody jest delikatny, a ciśnienie podobne do tego, jakie panuje podczas lekkiego prysznica. Ważne jest, aby trzymać skrzydła papugi z dala od wody, ponieważ woda może dostać się do ich uszu i nosa.

Unikanie „ucieczki” papugi lotnej

Jednym ze sposobów uniknięcia ucieczki papugi lotnej jest trzymanie jej przez cały czas blisko Twojego boku. Najlepiej też trzymać ją na zewnątrz w bezpiecznej klatce z założonym uwięzieniem. Nawet jeśli nie widzisz swojego ptaka, to jeśli usłyszysz jego krzyki, wyjdź z ukrycia i zacznij go szukać. Jeśli ptak odleci, zwykle zacznie zawodzić i kwilić.

Jeśli nie możesz mieć swojego ptaka na oku przez cały czas, zawsze możesz go przywołać. Jeśli nie jesteś pewien jego lokalizacji, możesz zadzwonić do lokalnego centrum ratunkowego dla zwierząt lub zoo. Możesz również skontaktować się z lokalnym sklepem zoologicznym lub policją państwową i zgłosić zaginięcie ptaka. Alternatywnie, jeśli uważasz, że Twój ptak może być poza zasięgiem Twojego wzroku, przenieś go w miejsce, które łatwo rozpoznasz. Dobrym pomysłem jest również trzymanie klatki ptaka na zewnątrz w widocznym miejscu. Upewnij się również, że zapewniasz ptakowi dużo pożywienia.