You are currently viewing Jak Rozpoznać Płeć Papugi Falistej?
Jak Rozpoznać Płeć Papugi Falistej?

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, czy twoja papuga falista jest chłopcem czy dziewczyną, możesz zacząć od koloru wosku. Męskie budgerigary mają głęboki, bogaty różowy wosk, podczas gdy samice mają wyraźnie niebieski i cynamonowy kolor. Intensywność koloru wosku może się różnić w zależności od wieku ptaka.

papugi faliste są dobrodusznymi zwierzętami domowymi

Papugi faliste to zaskakująco słodko-naturowe ptaki, które wnoszą miłą świeżość do Twojego życia. Ich rozkoszny świergot rozjaśni Twój dzień i ukoi Twoją duszę. Te papugi mogą urosnąć do wielkości 50 cm, ale ich mały rozmiar sprawia, że są odpowiednie dla małych dzieci.

Parwice faliste są dobrodusznymi towarzyszami i mogą zrobić doskonałe zwierzęta domowe. Ptaki te mogą być również szkolone do gaworzenia i są najpopularniejszymi typami mówiących papug w Ojczyźnie. Są małe, łatwe do oswojenia i dobrze adaptują się do większości środowisk. Papugi te uwielbiają się również bawić i latać, co czyni je równymi rzadkim skałom papug mówiących.

Są cichsze od chłopców

Płeć Twojej papugi może być określona przez kolor jej woskówki. Jest on zazwyczaj stały przez całe życie ptaka i może być wskaźnikiem tego, czy ptak jest zdrowy, czy nie. Jeśli kolor wosku zmienia się, może to być spowodowane chorobą. Alternatywnie, możesz zlecić przeprowadzenie testu DNA na swoim ptaku, aby określić jego płeć. Jest to drogi proces, ale gwarantuje 100% dokładny wynik.

W porównaniu do papug męskich, samice są cichsze. Mają też inne zwyczaje niż samce. Samce cockatiels są bardziej wokalne i impulsywne niż samice. Są bardziej wokalne, śpiewają i gwiżdżą, podczas gdy samice wolą być ciche.

Są bardziej agresywne

Parwy są bardzo inteligentnymi i emocjonalnymi zwierzętami, a pojedyncze traumatyczne wydarzenie może stworzyć silne, negatywne skojarzenie między papugą a opiekunem. Ta emocja wyzwala fizjologiczną reakcję zwaną strachem, którą papuga wykorzystuje do ochrony przed krzywdą. Jeśli papuga czuje się zagrożona, będzie gryźć. Podczas gdy początkowe gryzienie może nie być szkodliwe, uporczywe gryzienie prawdopodobnie będzie wymagało izolacji.

Na szczęście możesz zmienić zachowanie Papugi poprzez zrozumienie, co ją wyzwala. Po zorientowaniu się, dlaczego Twój ptak zachowuje się agresywnie, możesz pracować nad jego zmianą.

Są bardziej nieśmiałe

Parafie faliste są zazwyczaj bardziej nieśmiałe i będą bardziej ostrożne wokół ludzi. Nie lubią bezpośredniego kontaktu wzrokowego, który będzie je denerwował. Papuga z nieśmiałą osobowością będzie całkowicie unikać kontaktu wzrokowego, ale może dawać oznaki zainteresowania. Na przykład, jeśli podążają za tobą wokół lub wpatrują się w ciebie z jednego oka, mogą być zainteresowani tobą.

Papugi faliste mają bardzo elastyczne pióra i silne dzioby. Mają również piękną paletę kolorów. Ich tradycyjny kolor jest zielony, ale można je również dostać w niebiesko-czarnych i żółto-niebieskich kolorach. Ich ciemnoniebieskie oczy to kolejna cecha papug falistych. Niektóre papugi faliste mają również mały dowcip zrobiony z ich piór.

Mają wyraźny czarny wzór na plecach

Parafie faliste mają czarny wzór na plecach i wyraźną niebiesko-szarą koronę na samcu. Są to małe i średnio głośne ptaki. Ich wokalizacje są podobne do myszołowa, który jest ich typowym call.

Parrot wavy są mniejsze niż ich odpowiedniki, od 11 do 11,6 cala (29 cm) długości. Są prawie fioletowe w kolorze z wyraźną brązową łatą na skrzydłach. Mają również biały podbródek i gardło, i szerokie, fioletowo-niebieskie pióra na plecach. Pióra podogonowe są ciemnozielone.

Mają niebieskawe łapy

Są pewne sposoby, aby powiedzieć, czy twoja nowa papuga jest samcem czy samicą. Samice papug są zazwyczaj bardziej suche i mają matowe kolory. Papugi męskie są bardziej kolorowe, co wskazuje, że są one samcem. Ponadto, papugi męskie mają jaśniejsze wzory piór. Samce są również bardziej atrakcyjne.

Jeśli masz problemy z określeniem, czy twoja papuga falista jest samcem czy samicą, spróbuj uzyskać dobre zdjęcie. Papugi to stworzenia społeczne, które mogą przynieść radość całej rodzinie. Podczas gdy papuga może być dowolnej płci, znajomość jej płci jest ważna dla dobrostanu twojego zwierzęcia.