You are currently viewing Jak Wyglądają Papugi?
Jak Wyglądają Papugi?

Jak Wyglądają Papugi?

Parrotki są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Papuga widmowa, makolągwa szkarłatna, konur bordowy, afrykański szary to kilka przykładów. Ponadto, istnieją również różne hybrydy i mieszane rasy.

Spectacled parrotlets

Spectacled parrotlets należą do rodziny papug zwanych Psittacidae. Są to małe, piękne ptaki, które uwielbiają wchodzić w interakcje ze swoimi właścicielami i innymi zwierzętami. Żyją w wielu siedliskach i sprawiają, że doskonałe zwierzęta domowe, zwłaszcza dla dzieci.

Spectacled parrotlets mają średnią długość życia od 20 do 25 lat, ale mogą żyć jeszcze dłużej z odpowiednią opieką i zrównoważoną dietą. Ich żywotność zależy od rodzaju środowiska, w którym są trzymane oraz ilości jedzenia i wody, którą dostają. Pomimo tej krótkiej żywotności, są one stosunkowo zdrowe ptaki, które rzadko cierpią z powodu poważnych problemów zdrowotnych.

Spectacled parrotlets można znaleźć w wielu różnych rodzajach siedlisk, w tym otwartych obszarach i krawędzi lasów tropikalnych. Jednak nie są one powszechnie spotykane na nizinach Darien, więc najlepszym miejscem do zauważenia tego wyjątkowego ptaka jest tropikalny las deszczowy.

Scarlet-shouldered macaws

Ten gatunek macaw jest jaskrawo ubarwiony i ma głośne wezwanie. Jego siedlisko składa się z wilgotnych lasów z lagunami lub rzekami. Jego zasięg rozciąga się od Meksyku do Brazylii. Jest on wymieniony na czerwonej liście IUCN jako Least Concern. Jego upierzenie jest genialne z czerwonym na głowie i skrzydłach oraz ciemnoniebieskim na jego rum.

Ten gatunek zjada rośliny lasów deszczowych, owoce, nasiona i inne specjalistyczne pokarmy. Ze względu na swój haczykowaty dziób, może jeść nawet toksyczne owoce. Spożywa również duże ilości gliny, która neutralizuje trucizny roślinne. Makolągwy te łączą się w stada w nocy.

Makoląg szkarłatny jest ptakiem monogamicznym. Budują swoje gniazda w pustych miejscach dużych drzew i składają dwa lub trzy białe jaja. Młode lęgną się 90 dni po wykluciu i opuszczają gniazdo około roku później. Stają się dojrzałe płciowo w wieku pięciu lat.

Maroon-bellied conures

Maroon-bellied conures to piękne ptaki o pięknych kolorach. Mogą rosnąć do około 9 do 10 cali długości i ważyć dwa do trzech uncji. Mają długi ogon. Mogą żyć od 15 do 30 lat w niewoli. W naturze, bordowe konury mogą żyć trochę dłużej, ale są bardziej prawdopodobne, aby zakontraktować chorobę lub stać się stressed.

Maroon-bellied conures są odważne i kochają próbować nowych pokarmów. Podczas gdy większość ich diety powinny składać się z granulatu, te ptaki będą szczęśliwie akceptować rozdrobnione mięso, masło orzechowe i kiełki fasoli. Oni również lubią cuttlebones i jajka na twardo.

The Maroon-bellied Conure jest często mylone z Green-cheeked Conure. Różnica między tymi dwoma gatunkami polega na kolorze ogona. Ogon Maroon-bellied Conure jest bordowy kolor na dole i jasnozielony na górze. Głowa i nogi Maroon-bellied conure są podobne, ale bordowy ma bardziej uderzający i charakterystyczny wzór kolorów.

Afrykańskie szare papugi

Afrykańskie szare papugi pochodzą z kontynentu afrykańskiego. Żyją w nizinnych lasach deszczowych i poszukują pożywienia w okolicznych siedliskach. Żerują zazwyczaj w grupach mniejszych niż 50 ptaków i są głównie roślinożerne. Jedzą owoce, orzechy, liście, korę i owady, uzupełniając swoją dietę o kwiaty i inne materiały roślinne. Zjadają również glinę i glebę, które dostarczają im cennych składników odżywczych.

Ptaki te są średniej wielkości ptakami, w których przeważa kolor szary z czarnym dziobem. Mogą dorastać do 13 centymetrów długości i ważyć 400 gramów. Ich rozpiętość skrzydeł wynosi od 46 do 52 cm, w zależności od pojedynczego ptaka. Ze względu na swoją popularność, afrykańskie szare papugi stają się popularnymi zwierzętami domowymi. Jednak handel papugami domowymi wpływa negatywnie na gatunek i są one zagrożone w niektórych obszarach.

Afrykańska szara papuga jest jednym z najbardziej inteligentnych ptaków na Ziemi i może rozwinąć duże słownictwo. Istnieją dwa główne typy afrykańskich szarych papug – Kongo i Timneh.