You are currently viewing Jak Zachęcić Papugi Faliste Do Rozmnażania?
Jak Zachęcić Papugi Faliste Do Rozmnażania?

Jak Zachęcić Papugi Faliste Do Rozmnażania?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zachęcić sokoła Parrot do rozmnażania. Na przykład, samiec musi mieć dostęp do pudełka gniazda. To pudełko musi znajdować się w miejscu, gdzie może być łatwo dostępne zarówno przez samca, jak i samicę. Musisz również wziąć pod uwagę dietę ptaka. Pokarm i cukier są ważne dla ptaków, ponieważ ich mózgi odbierają je jako sygnał do rozmnażania.

Sokoły wędrowne

Jeśli chcesz zachęcić sokoła wędrownego do rozmnażania, musisz go dobrze karmić. Ma on wysoką przemianę materii i wymaga dużej ilości pożywienia. Ma też bardzo wydajny układ pokarmowy i tylko niewielką ilość tłuszczu. Ponadto posiada specjalny układ oddechowy, dzięki któremu powietrze przepływa w jednym kierunku. Zjada również małe ptaki i ryby.

Peregriny zazwyczaj rozmnażają się w wieku od dwóch do trzech lat. Co roku wracają do tego samego miejsca gniazdowania, gdzie samica składa trzy do czterech jaj. Samice inkubują jaja przez 29 do 32 dni. Po złożeniu jaj oboje rodzice utrzymują je w cieple aż do wyklucia.

Mężczyźni

Jednym ze sposobów na zachęcenie samców sokołów papugowych do rozmnażania się jest podawanie im pokarmu. Potrzebują one jedzenia z kilku powodów. Pierwszym z nich jest to, że muszą utrzymywać precyzyjny kontakt z jajami. Potrzebują również jedzenia do krycia. Gdy znajdą samicę, będą próbowały ją zalotów z powietrznymi pokazami.

Sokoły zwykle spędzają pierwsze kilka dni w locie ćwicząc start i lądowanie. Jest to zachęcane przez ich rodziców, którzy są zawsze w pobliżu i wokalizują. Młode sokoły będą nadal zależne od rodziców przez kilka tygodni, aż będą wystarczająco stare, aby rozpocząć polowanie na własną zdobycz. W międzyczasie mogą nadal latać z rodzicami i angażować się w akrobatykę powietrzną.

Skrzynka lęgowa

Jednym z częstych powodów, dla których ptaki nie rozmnażają się, jest to, że skrzynka lęgowa, której używają, nie jest idealna. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, w tym umieszczeniem i projektem. Skrzynki lęgowe powinny być umieszczone po przeciwnej stronie klatki, z dala od okna lub na solidnej ścianie. Niezależnie od przyczyny, dokonanie tych korekt może zwiększyć szanse na sukces.

Skrzynka lęgowa powinna mieć odpowiednią głębokość i być wystarczająco ciemna, aby rodzic i pisklęta mogły czuć się bezpiecznie. Dodatkowo, budka lęgowa powinna mieć drzwiczki inspekcyjne z boku, a nie na górze. Wizjer w górnej części przestraszy gniazdujące ptaki. Podobnie wejście powinno być wąskie i niezbyt duże.

Rytuały godowe

Jeśli zastanawiasz się, jak zachęcić papugę sokoła do składania jaj, to nie jesteś sam. Wiele papug przechodzi lata bez składania jaj. Niektóre gatunki mogą wymagać wielu par do udanego rozmnażania. Oprócz ich zróżnicowanych potrzeb w zakresie partnera, niektóre gatunki mogą wymagać wielu środowisk hodowlanych.

Sokoły wędrowne dokonują różnorodnych wokalizacji podczas sezonu hodowlanego. Większość z tych połączeń jest wykorzystywana w interakcjach terytorialnych pomiędzy skojarzonymi parami lub rodzicami i ich potomstwem. Zawołanie eechip ma najwyższą energię i jest używane w wielu kontekstach. Wołania eechipa sokoła wędrownego są ostrymi, krótkimi i powtarzającymi się wokalizacjami.

Prey

Aby się rozmnażać, sokół wędrowny musi mieć stałe źródło zdobyczy. Podczas gdy samica składa trzy lub cztery jaja, samiec pomaga jej je inkubować, siedząc na nich i zapewniając odpowiednią temperaturę. Samiec przynosi również jedzenie do gniazda, aby samica mogła karmić swoje pisklęta. Samica inkubuje jaja i rodzi pisklęta w około trzydzieści cztery dni po ich złożeniu.

Pomimo niewielkiej postury i szybkich uderzeń skrzydeł, merlin jest jednym z najgroźniejszych sokołów. Używają ataków z zaskoczenia, aby zdjąć swoją ofiarę i nawet zaatakowały samochody i pociągi. Choć zwykle są ciche, merlin jest w stanie wydać wysoki cackle, który brzmi jak „klee-klee-klee”. Te połączenia są agresywne i mogą odstraszyć inne ptaki.

Traktowanie pasożytów

Pasożyty mogą wpływać na sokoły papugowe na wiele sposobów. Podczas gdy pasożyty ptaków drapieżnych są zwykle nieszkodliwe, mogą prowadzić do znacznych szkód, jeśli są pozostawione bez leczenia. Jednym z najczęstszych jest obecność kokcydii. Te grzyby żyją w przewodzie pokarmowym ptaka i mogą powodować infekcje. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tych chorób.

Leki przeciwkokcydialne są przepisywane w celu leczenia infestacji kokcydiami. Leki te działają poprzez hamowanie wzrostu kokcydiów, a także hamowanie ich aktywności metabolicznej. Leki antykokcydialne są również skuteczne w zwalczaniu infekcji wtórnych. Podaje się również witaminy A i K w celu poprawy stanu zdrowia ptaka. W zależności od przyczyny zakażenia, po leczeniu ptak może nabrać odporności na chorobę. Dzieje się tak zazwyczaj u starszych ptaków, które wcześniej były narażone na infekcje kokcydiami.

Utrzymanie papugi sokoła w niewoli

Istnieje kilka sposobów na zachęcenie papugi sokoła do rozmnażania w niewoli. Jednym ze sposobów jest zapewnienie odpowiedniego środowiska. Trzymanie papugi sokoła w pobliżu jej naturalnego środowiska pozwoli jej uniknąć stresu oraz pozwoli na normalny wzrost i rozwój. Ważne jest również zapewnienie bezpiecznego środowiska, które ochroni sokoła przed drapieżnikami.

Sokoły papuzie mogą być wspierane przez inne ptaki. Jeśli możesz, zastępuj je tym samym gatunkiem. Korzyści z cross-fostering obejmują socjalizację. Rodzeństwo będzie wiązać i odciskać się łatwiej z ich rodziców zastępczych niż pojedyncze młode. Ta metoda została wykorzystana do udanego wychowania młodych sokołów.