You are currently viewing Jaki Odgłos Wydaje Papuga Nimfa?
Jaki Odgłos Wydaje Papuga Nimfa?

Jeśli jesteś zainteresowany nauką, jakie dźwięki wydaje papuga nimfa, trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych hałaśliwych ptakach i ich gwizdach, kliknięciach, syczeniu i ćwierkaniu. Podczas gdy te ptaki robią hałas, nigdy nie znajdziesz ich krzyczących lub płaczących. Ale, mogą dać ci wskazówkę, kiedy coś jest nie tak.

Gwizdanie

Gwizdanie papugi neotropikalnej jest unikalną formą komunikacji, a dźwięk jest najczęściej używany przez samców, aby przyciągnąć samice. W porównaniu z samicami, samce mogą nauczyć się więcej melodii niż samice, a także rozkładają skrzydła i walą w pręty klatki, aby przyciągnąć samicę.

Kakadu jest społeczną, małą papugą i może nauczyć się gwizdać i naśladować słowa. Samce gwiżdżą więcej niż samice, ale jest to po prostu część procesu zalotów. To zachowanie może nie być łatwe do wyszkolenia, więc ważne jest, aby być cierpliwym.

Klikanie

Nimfa papuga wydaje dźwięk klikania, gdy jest podekscytowana lub wzburzona. Inne papugi, takie jak afrykańskie szaraki, wydają syczący dźwięk, gdy są zestresowane lub gdy czują się zagrożone. Ale kliknięcie nie jest tak głośne lub dramatyczne jak syczący dźwięk.

Klikanie jest dźwiękiem, który ptaki robią z dziobem. Jest on podobny do dźwięku, który dziecko wydaje, gdy zgrzyta zębami. Jest on wytwarzany przez dolną żuchwę skrobiącą o górną żuchwę. Ten dźwięk jest zwykle oznaką zadowolenia i jest często słyszany tuż przed ptakiem idzie spać, choć może być słyszany nawet podczas snu.

Syczenie

Papuga nimfa wydaje syczący dźwięk, gdy jest podekscytowana lub chce zwrócić na siebie uwagę. Może czepiać się w pobliżu swojej klatki lub siedzieć przed nią. Może nawet wykonać taniec zwany „please dance”, aby zwrócić na siebie uwagę.

Syczenie papugi nimfy jest oznaką strachu, ale jest też oznaką dobrego samopoczucia. To system wczesnego ostrzegania, który może pomóc Ci zidentyfikować potrzeby kakadu i porozumieć się z nim. Gwiżdżąca kakadu może szukać partnera lub może po prostu lubić odbicie w Twoim lustrze.

Świergotanie

Świergotanie to jeden z wielu dźwięków, jakie wydaje papuga nimfa. Jest to krótka burcząca nuta, która zazwyczaj wskazuje na szczęście. Jeśli jednak ćwierkanie jest zgrzytliwe, może to być oznaką stresu. Z drugiej strony, gwizdanie jest bardziej muzycznym dźwiękiem, z nutami wznoszącymi się i opadającymi w wyraźnym wzorze. Ptaki domowe mogą również gwizdać, aby zwrócić uwagę lub porozumieć się z Tobą. Wszystkie te dźwięki są uważane za zdrowe dźwięki i są często używane przez papugi do komunikowania się z nami.

While papuga nimfa nie wydaje dźwięku przez cały czas, będzie okazjonalnie gwizdać, gdy zaskoczony, lub gdy osoba próbuje go dotknąć. Chociaż ćwierkanie może być oznaką szczęścia, może również wskazywać na chorobę tchawicy. Papugi mają organ u podstawy tchawicy zwany syrinx, który może zostać uszkodzony w wyniku wypadku lub choroby. Syrinx jest również odpowiedzialny za głos papugi, a gdy jest uszkodzony, może wytwarzać wysoki dźwięk lub klikanie.

Rośnięcie

Podczas opieki nad ptakiem możesz zauważyć pewne zachowania, które są bardziej powszechne u młodych papug. Jeśli Twój ptak ciągle płacze, krzyczy i kląska, może to być znak, że jest nieszczęśliwy. Ważne jest, aby zrozumieć, że te zachowania są normalne, i że mogą wystąpić u obu płci. Pomimo tego, ważne jest, aby uznać, że dorosłe wersje tych ptaków mogą wyświetlać bardziej złożone zachowania, i że może trzeba dostosować się do ich różnych osobowości.

Odwołanie

Dźwięk papuga nimfa używa do oddzwonienia do swojego właściciela jest znajomy. Może to być wszystko od małego squawk do shrill scream. Jego celem jest ostrzeżenie, że jest blisko. To będzie nadal dzwonić, aż usłyszy odpowiedź.

Ten dźwięk jest często związane z bezpieczeństwem, i to jest zwykle wykonane w zmierzchu, gdy słońce jest ustawienie lub gdy ptak jest exuberant. Kiedy ptak czuje się zagrożony, wydaje ten dźwięk, aby ostrzec intruzów. Nigdy nie należy zbliżać się do ptaka, który wydaje ten dźwięk, ponieważ można zostać ugryzionym.

Utrzymanie papugi nimfy w klatce

Utrzymanie papugi nimfy w klatce może być wyzwaniem ze względu na małą przestrzeń. Ten typ papugi jest też nieco nerwowy na zmiany, dlatego ważne jest zapewnienie mu wygodnego domu. Na szczęście nie jest to problem, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków.

Na początek zaoferuj ptakowi małe smakołyki z ręki. Spróbuj trzymać jedzenie w dłoni i zobacz, jak ptak zareaguje.