You are currently viewing Jak dobrać odpowiednią karmę dla Twojej papugi

Jak dobrać odpowiednią karmę dla Twojej papugi

Każdy domowy pupil powinien być karmiony z uwzględnieniem jego potrzeb, zarówno tych gatunkowych, jak i indywidualnych. Dlatego wybór właściwego pożywienia, na przykład takiego jak karma dla papug, powinien być świadomą decyzją. Sprawdź, co musisz wiedzieć o żywieniu tych i innych egzotycznych ptaków i co powinno się znaleźć we wszystkich ich posiłkach oraz gdzie najlepiej zaopatrzyć się w taki specjalistycznych pokarm.

Czym żywią się papugi?

Odpowiedzialny właściciel powinien wiedzieć, czym na wolności żywią się ptaki i próbować odtworzyć ich posiłki także w swoim domu, jeśli zajmuje się hodowlą egzotycznych zwierząt. Dobrze skomponowane karmy dla papug to przede wszystkim mieszanka ziaren i różnego rodzaju części roślin. To właśnie one w naturze stanowią właściwą podstawę karmy dla ptaków. Niektóre gatunki chętnie spożywają wszelkie nasiona i orzechy, inne z kolei preferują soczyste owoce czy nawet warzywa. Wszystko zależy od tego, czy mamy do czynienia na przykład z nimfą, arą lub papugą falistą.

Warto więc zaopatrzyć się w specjalistyczną mieszankę ziaren i innych składników, która uwzględnia potrzeby danego gatunku. Istotna jest także wielkość ptaka – mniejsze i większe zwierzęta mają zdecydowanie inne upodobania w Tej kwestii i zapotrzebowanie na kaloryczność danej kompozycji. W niektórych przypadkach można uzupełniać dietę tych egzotycznych ptaków świeżą zieleniną lub produktami zawierającymi białko. Jeśli opiekujesz się z kolei papużkami falistymi, to komponując ich dietę, nie zapominaj, że są one wrażliwe na tłuszcze.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla papugi lub kanarka?

Dieta ptaków egzotycznych powinna więc odzwierciedlać to, czym żywią się w naturze. Obecnie na rynku znaleźć można wiele gotowych mieszanek dla papug, w których uwzględniono ich potrzeby oraz odpowiednie składniki odżywcze. Wiele produktów jest wprost skierowanych do opiekunów konkretnych gatunków ptaków. Tyczy się to także karmy dla kanarków, którą można zamówić gotową w poręcznych opakowaniach. Takie mieszanki można też swobodnie wzbogacać według własnego uznania lub zgodnie z zapotrzebowaniem Twojego ptaka, na przykład w związku z chorobą czy alergią.

W przypadku pokarmu dla ptaków najlepiej wybierać sprawdzonych producentów i karmy z prawidłowym składem, dzięki którym zapewnisz swojemu pierzastemu podopiecznemu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nie zapomnij także o tym, że papugi to prawdziwi smakosze wśród ptaków – podawaj im więc posiłki wonne i smakowite, które będą je cieszyć każdego dnia.

Gdzie najlepiej zamówić karmę dla papug i innych ptaków?

Prawidłowe żywienie to podstawa dobrego, długiego życia każdego zwierzaka. Warto więc podawać mu sprawdzone produkty, zgodne z jego potrzebami oraz z tym, co spożywałby w środowisku naturalnym. Gotowa, dobra jakościowo karma dla kanarków czy papug to artykuł dostępny na przykład w sklepie internetowym https://zoo24.pl/. W ten sposób szybko zaopatrzysz się w mieszanki, które utrzymają ptaki w dobrym zdrowiu i kondycji, a także z pewnością będą im smakować.