You are currently viewing Jak Oswoić Papugi Faliste?
Jak Oswoić Papugi Faliste?

Jak Oswoić Papugi Faliste?

Przy nauce oswajania papużek falistych należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim należy znać objawy zapalenia żołądka i jelit u tych małych ptaków. Stan ten może wpłynąć na zdolność papugi do jedzenia i picia. Po drugie, jeśli ptak wykazuje oznaki zainteresowania Tobą, dobrym pomysłem może być próba naśladowania słów, aby zwrócić jego uwagę.

Lekcje wyciągnięte z oswajania samicy papużki falistej

Podczas oswajania samicy papużki falistej, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Jedną z ważnych lekcji do zapamiętania jest to, że papugi faliste potrzebują rozmowy, więc upewnij się, że zapewnisz mnóstwo pochwał za każdy mały sukces. Potrzebują również dużo stymulacji, więc spróbuj je zabawić różnymi smakołykami. Upewnij się, że daj swojej papudze falistej dużo uwagi i pochwał, ponieważ to sprawi, że zajęcia będą zabawne i ekscytujące.

Nie powinieneś próbować oszukać swojego ptaka. Chociaż możesz chcieć użyć sztuczek i innych metod, aby zmusić je do zachowania, prawda jest taka, że papugi nie odbierają ludzkiej komunikacji bardzo dobrze. Jednak pozytywnie reagują na czułe słowa.

Objawy zapalenia żołądka u papużek falistych

Pierwszym krokiem do wykrycia i leczenia zapalenia żołądka u papużek falistych jest obserwacja zachowania ptaka. Jeśli ptak wykazuje jakiekolwiek oznaki choroby, należy niezwłocznie zabrać go do weterynarza. Stan ten może być spowodowany przez kilka czynników. Złe odżywianie, ciężkostrawny pokarm i złe czyszczenie klatki mogą przyczynić się do rozwoju choroby. Inne objawy to krwawa wydzielina i śluzowata wydzielina oraz nagłe zmiany temperatury.

Najczęstszym objawem jest biegunka. Mogą jej towarzyszyć również skurcze brzucha i wymioty. Ciężkość choroby zależy od rodzaju mikroorganizmów i toksyny, które wywołały zakażenie. Inne możliwe przyczyny to kontakt ze skażoną wodą, niewłaściwie ugotowaną żywnością lub stosowanie antybiotyków. W celu zapobiegania należy dokładnie umyć ręce i powstrzymać się od przygotowywania lub obchodzenia się z żywnością zawierającą odchody.

Objawy zainteresowania ze strony ptaka

Parwice faliste wykazują różne objawy zainteresowania w zależności od sytuacji. Na przykład, jeśli Twój ptak zacznie się bać, otworzy dziób i rozłoży skrzydła. Może również zacząć drżeć i wykazywać inne objawy stresu. Jest to znak, że Twój ptak jest zaniepokojony nowym środowiskiem, w którym będzie żył. W tym czasie musisz upewnić się, że nie przeszkadzasz mu.

Innym znakiem zainteresowania ze strony twojej papugi falistej jest to, kiedy wykazuje oznaki molowania. Jest to naturalny proces, który ma miejsce dwa razy w roku. Wywołuje go wiele różnych czynników, w tym pora dnia i temperatura powietrza.

Nauka naśladowania słów

Podczas szkolenia swojego ptaka, naśladuj słowa jak najdokładniej. Jest to niezbędne w procesie rozwoju języka. Ptaki najlepiej reagują na wyraźne, wymawiane słowa. Aby to osiągnąć, stań twarzą do papugi i upewnij się, że używasz tego samego tonu i akcentu na sylaby dla każdego słowa. Używanie wysokiego tonu jest również korzystne, ponieważ ptaki uczą się szybciej.

Pączek uczy się języka znacznie łatwiej niż człowiek. Lepiej też radzi sobie w małych, zamkniętych klatkach. Ponieważ pączki chowają się w dalekich kątach swoich klatek, będziesz potrzebował klatki, która jest wystarczająco mała, aby mogły się poruszać bez uczucia ciasnoty. Klatka, która jest nie większa niż 40x30x20 cm jest idealnym rozmiarem dla pączka.

Przechowywanie papugi w niewoli

Przed przyniesieniem papugi falistej do domu, musisz upewnić się, że jest jej wygodnie. Papugi nie radzą sobie dobrze w małych klatkach, dlatego trzeba będzie zapewnić im dużą klatkę, która pozwoli im rozłożyć skrzydła i szybować. Ten typ klatki może być większy niż przeciętny pokój, ale jest wart dodatkowej przestrzeni.

Gdy po raz pierwszy przyniesiesz do domu swoją papugę, upewnij się, że zamkniesz okna i drzwi. Powinieneś również poświęcić trochę czasu, aby dowiedzieć się, jaki jest temperament twojego ptaka. Jeśli zauważysz, że Twój ptak jest szczególnie agresywny, ważne jest, aby go uspokoić i zapobiec jego wystawianiu agresywnych zachowań.

Wybór rasy papugi

Parwy są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych na świecie dzisiaj, a istnieje ponad 350 różnych gatunków. Są one również bardzo popularne jako zwierzęta domowe ze względu na ich długą żywotność – niektóre mogą osiągnąć nawet 70 lat. Chociaż papugi mają bardzo specyficzne potrzeby, mogą być wspaniałym towarzyszem przez wiele lat.

Istnieje wiele różnych rodzajów papug falistych, a wybór odpowiedniej rasy jest kluczowy dla sukcesu. Upierzenie może się znacznie różnić, a hodowcy powinni rozważyć rodzaj ptaka, który planują utrzymać i jego osobowość, zanim zdecydują się na rasę. Podczas gdy nie ma jednego genu związanego z ubarwieniem upierzenia, istnieje kilka innych genów, które określają upierzenie gatunku.